""

Bijlage 2: Prestaties die Zilveren Kruis niet of onder specifieke voorwaarden inkoopt

Bijlage bij inkoopbeleid GGZ instellingen digitaal 2026

Versie: 1.0
Datum: 1 april 2025

Prestaties die we niet of onder voorwaarden inkopen

We hebben keuzes gemaakt in welke zorg we wel, niet of deels inkopen. Concentratie en spreiding is één van de redenen om tot deze keuzes te komen. Daarom kopen we sommige zorg en/of prestaties niet (bij elke zorgaanbieder) in.

Het betreft de volgende prestaties

  • De deelprestaties verblijf in verblijfscategorie A, G en H worden alleen in bijzondere gevallen afgesproken en vergoed.
  • De setting Hoogspecialistisch GGZ (contractvoorwaarde) kunt u alleen declareren als wij hierover een specifieke contractafspraak met u over hebben gemaakt.
  • Zorgvraagtype 1 en 2 vergoeden wij niet in de klinische of hoogspecialistische setting.
  • Verblijf met rechtvaardigheidsgrond (VMR) In uitzonderlijke situaties betalen we tijdelijk voortgezet verblijf vanuit de Zvw, ondanks dat dit verblijf niet meer medisch noodzakelijk is. Dit doen we alleen als ontslag medisch gezien verantwoord is, maar de noodzakelijke vervolgvoorzieningen ontbreken. Verder verwachten we van u dat u zich houdt aan de voorwaarden die in de overeenkomst staan.
  • In het kader van de ontwikkeling van ‘concentratie en spreiding’ van GGZ komen we alleen de overige prestatie Elektroconvulsietherapie (ECT) overeen voor 2026 als u hiervoor in 2025 een afspraak had.
  • We hanteren kwaliteitseisen voor rTMS.
  • De toeslag Spravato kopen we niet in tenzij hierover specifieke afspraken gemaakt zijn.
  • De consultatiefunctie Sociaal Domein kopen wij in 2026 bij een beperkt aantal zorgaanbieders in.
  • Voor somatische bedden stellen wij aanvullende (kwaliteits)eisen.
  • De toeslag psychodiagnostiek kunt u per verzekerde maximaal 1 keer per jaar declareren.
  • De toeslag contingency management vergoeden wij alleen bij instellingen die (o.a.) verslavingszorg leveren.